тенис | MV Тennis WorldНовак Джокович ATP US Open 2020 Обзори

Джокович традиционно премина през Щруф, за да се класира за четвъртия кръг на Flushing Meadows

Новак Джокович постигна поредната си рутинна победа срещу Ян-Ленард Щруф, като днес световният номер едно се наложи над немския си съперник след 6:3 6:3 6:1 за по-малко от два часа, прекарани на корта, за да си издейства място в четвъртия кръг на US Open 2020. Днес Джокович всъщност отбеляза своя трети успех срещу този съперник в рамките на този сезон, след като той стори това в Мелбърн, както и през изминалата седмица на W&S Open. В битка за място на четвъртфиналите Ноле ще се изправи срещу Пабло Кареньо Буста, а след днешната победа балансът на сърбина през 2020-та година вече е 26:0!

Джокович навлезе в мача сравнително бавно, като още в първия си сервис гейм сърбинът отпусна брейкбол на своя противник. Все пак до пробив така и не се стигна, а впоследствие фаворитът започна да доминира изцяло в собствените си подавания.

Изображение

Немският тенисист също се представяше на ниво през първия сет, като 29-тият поставен умело разчиташе на мощния си начален удар, както и на темповите разигравания, които той се опитваше да приключва на мрежата в своя полза, за да се движи близо в резултата до световния номер едно.

,,Джокера” обаче умело издебна своя шанс при 4:3 в своя полза, когато Щруф започна да греши повече, а световният номер едно моментално побърза да накаже опонента си, реализирайки фундаментален за спечелването на откриващата част пробив. Не след дълго първият сет вече бе пратен в историята.

Изображение

Новак побърза да си изгради преимущество рано-рано през втората част, като сърбинът стана автор на няколко великолепни изпълнения, за да реализира нов брейк, а скоро и да се поздрави с пети пореден спечелен гейм.

Джокович изглеждаше изключително фокусиран; сърнинът бе абсолютно безпощаден и чрез представянето си той даваше множество сигнали на своя съперник, че шансовете за него в този двубой са практически нулеви.

Изображение

Германецът играешена границата на възможностите си, но въпреки това Щруф наистина не бе способен да представлява каквато и да е опасност за Ноле, който при 5:3 спечели поредния гейм на ретур, за да се откъсне с преднина от 2:0 сета.

И през третата част статуквото на корта не се промени, тъй като Джокович продължи да подлага съперника си под напрежение от буквално всяка позиция на корта, като при 2:1 трикратният шампион в Ню Йорк реализира и нулев пробив, за да поеме изцяло контрола върху срещата.

Изображение

Всичко в играта на световния номер едно се получаваше, докато Щруф просто не знаеше как да се противопостави на съперника си. При 4:1 последва нов изключително силен гейм при посрещане от страна на ,,Джокера”, който след броени минути се класира за осминафиналите в Ню Йорк!