тенис | MV Тennis WorldБез категория WTA Български тенис

Виктория Томова поведе със сет, но отпадна от Australian Open

Виктория Томова отпадна във втория кръг на квалификациите на Откритото първенство на Австралия. Първата ракета на България отстъпи на 20-ата поставена румънка Моника Никулску – 6:1, 1:6, 4:6 за 2 часа и 5 минути игра.Томова допусна пробив още още на старта на мача, но успя да запише впечатляваща серия от 7 последователни гейма, която ѝ осигури преднина 6:1, 1:0 с пробив. Никулеску на свой ред отговори със силна серия от 6 поредни гейма и изравни резултата – 6:1, 1:6.

Palmsbet Sports Betting Bulgaria

Във финалния трети сет двете взимаха подаванията си до деветия гейм, когато румънката проби за 5:4, след което сервирайки за мача не сгреши.

При 3-3 Вики имаше две възможност за брейк, но не успя да се възполза. Така България остава само с един представител в пресявките – Изабелла Шиникова, която утре ще изиграе своя двубой от втория кръг. По-рано днес Шинкова победи световната №215 Мая Хвалинска от Полша с 6-0 7-5. Следващата съперничка на Изабелла е световната номер 112 Наталия Вихлянцева от Русия, която победи Марта Костюк със 7-5 6-2.