тенис | MV Тennis WorldUS Open WTA Български тенис

Вики Томова даде всичко от себе си, но отстъпи на талантливата Анисимова

Първата ни ракета Виктория Томова загуби на старта на US Open от поставената под номер 22 Аманда Анисимива с резултат 5:7 5:7 за 1 час и 30 минути игра.

тенис | MV Тennis World

В първата част Вики на два пъти поведе с пробив – при 3-2 и 4-3, но Анисимова успя да върне брейковете. Сервирайки за оставане в сета при 5:6, българката загуби подаването си на 0, а с това и частта.

Томова отново стартира с пробив във втория сет, ала предимството й бързо бе отнето. Анисимова прибави в актива си 4 последователни гейма, за да поведе с 4:1. Тогава дойде лек спад в играта й и българката навакса изоставането с три поредни гейма на своята сметка. Историята от първия сет се повтори, след като Вики бе пробита на 0, сервирайки да остане в мача при 5:6, като това сложи край на нейното участие в Ню Йорк.

Във втори кръг Анисимова ще срещне  победителката от срещата между Натали Вихлянцева или Кейти Скот.